Kas Belgia on suuteline MM-i võitma?

belgia jalka mm-il

Kõige kaugemale mis belglased jalgpalli MM-il jõudnud on, on poolfinaal 1986. aastal. Pärast seda pole neil aastatel 2006 ja 2010 õnnestunud MM-ile kvalifitseeruda, 1998 langeti konkurentsist alagrupifaasis ja 1990, 1994 ja 2002 jõudsid nad kuueteistkümnendikfinaali. 2014. aastal, kui Belgia rahvuskoondis oli tõenäoliselt läbi aegade tugevaim, jõudsid nad veerandfinaali välja, kus nad pidid Argentiina 1-0 paremust tunnistama. Suur küsimus on kui kaugele jõuab, staaridest pungil olev,  Belgia meeskond 2018. aasta MM-il.

Belgia tõenäosust G alagrupp võita: 2.00 (Coolbet)

Belgia loositi G alagruppi koos Inglismaa, Tuneesia ja Panamaga ning hetkel FIFA edetabelis olevale 5. Kohal asuvale meeskonnale on õigustatult peale pandud favoriidikoorem alagrupi võitmiseks. Belglased olid kvalifikatsioonifaasis surmavalt ohtlikud, võites 10. mängust 9 ning viigistades 1. Väravavõrku sahistasid nad 43 korda, samas kui endale lasid lüüa kõigest 6. Erinevalt teistest meeskondadest õnnestus belglastel peatreeneri vahetus teha õigel ajal, et anda mängijatele piisavalt aega uue mängustiili ning juhistega kohaneda. Roberto Martinez võttis peatreeneri kohustused üle, präast Belgia mitterahuldavat Euro 2016 tulemust.

Muidugi oodataksegi belglastelt võitu selliste meeskondade vastu nagu seda on Kreeka, Bosnia Hertsogoviina, Eesti, Küpros ning Gibraltar, kuid see igati vajalik kogemus, on andnud Roberto Martinezile aega, et uued täiendused meeskonda sulandada. Meeskonnast on lisaks paljudele maailmaklassist mängijatele sellised tähed nagu Eden Hazard, Kevin De Bruyne ning Romelu Lukaku.

2014. aastal võitis Belgia kõik oma alagrupimängud üpriski kindlalt ning FIFA edetabelis 27. kohal olevalt Tuneesialt ning 55. kohal olevalt Panamalt on Belgiale tugeva vastasseisu pakkumist raske oodata.

Samas Inglismaal on Belgia vastu päris hea saldo ette näidata. Esimesed 4 mängu aastatel 1954, 1980, 1990 ning 1998 lõppesid viikidega ning kaks viimast sõpruskohtumist aastatel 1999 ning 2012 võitis Inglismaa.

Sellegipoolest, ükskõik mida Belgia ka Inglismaa vastu teeb, peaksid nad kindlasti vähemalt oma alagrupist edasi saama.

Pärast alagrupifaasi on väga raske ennustada, mis edasi juhtuda võib. Inglismaa võib grupi võita ning Belgia võib saada, vähemalt teoreetiliselt, raskema tabelipoole, kuid milleski ei saa kindel olla. On oluline märkida, et Belgia on veerandfinaali jõudnud kõigest ühel korral, kuid kindasti pole neil eelmistel turniiridel olnud ka nii kõva meeskodna koos. On vägagi võimalik, et kui De Bruyne ja Hazard oma head vormi suudavad hoida, siis Belgia võib vabalt jõuda välja ka poolfinaali kui mitte isegi finaali.

Belgia jõuab 2018 MM-i poolfinaali @ 3.25 (Coolbet)

Kas teadsid, et Coolbetis on esimene panus riskivaba? Jah, just nii see on ning pakkumine on saadaval ainult jalkamm.ee lugejatele. Riskivaba pakkumist vaata vajutades allolevale nupule. See on liiga hea, et maha magada!

VÕTA RISKIVABA 20€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga