Millised kihlveokontorid on suurimad jalgpalliklubide toetajad?

Kihlveokontorid, nagu kõik teisedki ettevõtted, on suurel määral huvitatud brändi tuntusest. Isegi kõige populaarsemad neist kasutavad meetmeid, et parandada oma nähtavust ja olla märgatavad. Jalgpalliklubide sponsorlus on üks viis hasartmängufirma brändi loomiseks ning spordiennustuse propageerimiseks. See on vastastikku kasulik kokkulepe, mis on kestnud juba mõnda aega. Üle 60% kolmest kõrgliiga klubist on kihlvekontorite poolt sponsoreeritud. Siin on mõned peamised hasartmängufirmad, kes sponsoreerivad jalgpalliklubisid.

Betway

Betway on esimene juhtiv ettevõte, kellel on palju sponsorlepinguid. Nad paistavad silma võimega teha koostööd mitme meeskonnaga. Betway on levinud mitmetele turgudele üle maailma. Praegu on nad Brightoni ametlik sponsor. Samuti on nad West Ham Unitedi särgisponsor ja teevad koostööd ka Leicesteriga, mis paistab jalgpallimaailmas tõeliselt silma. 

Sportsbet

Kuigi Sportsbet võib olla üsna uus kihlveokontor, on see saanud sponsorluslepingute staariks. Koostöö populaarsete meeskondadega on olnud suurepärane nende nähtavuse ja kasvava populaarsuse jaoks. Ettevõte, mis aktsepteerib populaarseid krüptovaluutasid, saab sellega konkurentsieelise. Sportsbet on teinud koostööd Southamptoni ja Arsenaliga, mis kuuluvad maailma juhtivate jalgpalliklubide hulka. 

Stake.com

Stake.com asutati 2017. aastal. Sellel spordiennustuste ja kasiino lehel on üle viie miljoni kasutaja ning nad on populaarsed kogu maailmas. Olles maailma juhtiv krüptokasiino, oli veebilehel 2022. aastal üle 65 miljardi panuse. Nad on tuntud oma partnerluse poolest Evertoni jalgpalliklubiga Inglismaa Premier League’is (EPL). Everton sõlmis nendega mitmeaastase lepingu 2022. aasta juunis, mis teeb sellest lepingust klubi ajaloo kõige olulisema partnerluse.

888 Holdings

888 Holdings on 888 Spordi emaettevõte, mis on teinud koostööd mitme jalgpalliklubiga, sealhulgas ka Inglise Premier League’i meeskonnaga West Ham United ja Hispaania klubiga RCD Mallorca. Nende partnerlus West Ham Unitediga kogus eriti suurt tähelepanu ning see võimaldas 888 Spordil saada klubi peasponsoriks, kes on meeskonna särkidel silmapaistvalt esindatud.

Bet365

See kihlveokontor tõestab, et brändi nähtavuse rõhutamine on oluline, olenemata sellest, kui suureks ettevõte muutub. Bet365 on üks maailma suurimaid spordikihlvedude pakkujaid. Nad olid ühed esimesed kihlveokontorid, kes läksid internetis tegutsema ja nende populaarsus on levinud kogu maailmas. Nagu Betway, sponsoreerib ka Bet365 mitmeid meeskondi, sealhulgas Leeds Unitedi, Newcastle Unitedi ja Wolverhampton Wanderersi. Bet365 on jalgpallimaailma üks kõige viljakamaid sponsoreid. Märkimisväärne rahaline toetus, mida nad pakuvad, on võimaldanud neil klubidel tugevdada oma meeskondi ja investeerida oma infrastruktuuri. See on samuti parandanud Bet365 mainet.

1XBet

Seda kihlveokontor on rahvusvaheliste kaubamärkide uurimisel võimatu ignoreerida. Brändil on stabiilne tulu mitmetel turgudel, mistõttu nad sponsoreerivad pidevalt jalgpallimeeskondi. Liverpooliga sõlmitud partnerlus on üks suurimaid. Neil on tugev koostöö, mis on mõlemat oluliselt mõjutanud. Eriti on see suurendanud 1XBeti populaarsust Ühendkuningriigis.

Parimatch

Ettevõte kasutab mitut sponsorlust samaaegselt. Spordikihlvedude ettevõte on teinud koostööd Evertoni, Leicesteri ja Chelseaga, et parandada oma brändi tuntust. Parimatch on Evertoni ametlik sponsor ja Chelsea ametlik kihlveokontor. Nende partnerlus Leicesteriga on treeningriiete jaoks. Need strateegilised partnerlused on kahtlemata parandanud ettevõtte tuntust ja mainet. 

Esilekerkinud teemakohad

Jalgpalliklubide sponsorlus hasartmängufirmade poolt on Euroopas laialt levinud juba aastaid. Need sponsorlussuhted hõlmavad partnerlust, mille puhul ettevõtte logo ja kaubamärk ilmub meeskonna särkidel, staadionil ja mitmesugustel turundusmaterjalidel. Allpool toon välja, kuidas need sponsorlussuhted on mõjutanud jalgpalli.

Rahaline toetus jalgpalliklubidele

Nende partnerluste üks peamisi eeliseid on jalgpalliklubidele antav rahaline tõuge. Ajastul, mil üleminekutasud ja mängijate palgad tõusevad, võib hasartmängufirmade toetus aidata klubidel säilitada konkurentsivõime ja investeerida oma kasvu.

Eetilised probleemid

Hasartmängufirmade ja jalgpalliklubide vaheline koostöö on tekitanud eetilisi küsimusi. Kriitikud väidavad, et selline partnerlus võib soodustada hasartmängusõltuvust ja avaldada negatiivset mõju noortele fännidele, kes puutuvad noorelt kokku hasartmängude logode ja reklaamidega. Mitmed riigid on selle probleemi lahendamiseks kehtestanud eeskirjad hasartmängureklaamide kohta spordivaldkonnas.

Fännide kaasamine

Hasartmängufirmade ja jalgpalliklubide vaheline partnerlus on suurendanud fännide kaasamist mängu. Jalgpallifännidel on lõbusam, kui neil on mängus osalus ning nad saavad kasutada eksklusiivseid kampaaniaid, sealhulgas koefitsientide suurendamist ja eripakkumisi. Selline kaasamine parandab fännide üleüldist jalgpallielamust.

Sõltuvus hasarmängutuludest

Mõned jalgpalliklubid on hakanud suuresti sõltuma hasartmängupartnerluse kaudu saadud tuludest. Selline sõltuvus võib olla riskantne, kui see viib liigse sõltuvuseni ühest tuluallikast. Kokkuvõtteks võib öelda, et mitmed kihlveokontorid sponsoreerivad erinevaid meeskondi, et suurendada nende nähtavust. Arvestades jalgpalli populaarsust, ei ole üllatav, et paljud kihlveokontorid püüavad teha koostööd edukate meeskondadega. Tulemuseks on mõlemale poolele kasulik olukord, kus jalgpalliklubid saavad lisaraha ja hasartmängufirmad parandavad oma kaubamärke. 

Lõpetuseks

Lõpetuseks lihtsalt, et saada aimu, kui suur osa sponsoritest on hasartmänguplatvormid, tooksin välja statistika käimasoleva jalgpallihooaja kohta. GlobalData uue aruande kohaselt moodustavad kihlveokontorid 35% sponsorlepingutest Inglismaal ja nende tehingutega on investeeritud kokku peaaegu 72 miljonit dollarit.