Jalgpalli MM Panustamine

Jalgpalli MM Panustamine

Jalgpalli MM on tõeline spordipidu ning pakub fännidele lühikese aja jooksul rohkelt põnevaid vastasseise. Turniiri veelgi põnevamaks aitavad muuta kihlveokontorid, kes annavad igale spordisõbrale võimaluse suurepärase meelelahutuse kõrvale ka natukene lisaraha teenida. Järgnevas artiklis vaatame kuidas jalgpalli MM panustamine võiks käia ning mida tähele panna.

Kui sul Coolbeti spordiennustuskonto puudub, siis selle avamisel, saad tasuta riskivaba panuse 50€ väärtuses. Kaotada pole võimalik! Alusta, vajutades allolevale nupule.

AVA TASUTA KONTO

Nagu tiitlivõistluste kohtumised on tavapärastest reamängudest erilisemad, on ka panustamine suurturniiride kohtumistele natukene eripärasem. Igal kohtumisel on väga suur kaal, koondised mängivad üsna tiheda graafikuga ning suurt rolli mängib kliima.

Järgnevalt heidame pilgu populaarseimatele kihlveokontorite poolt pakutavatele panustamise võimalustele ning lõpetuseks lisame endapoolsed kommentaarid, mida panustmaisel MM-i kontekstis eriti tähele panna.

Jalgpalli mm panustamine. Milliseid võimalusi on?

1) Lõpptulemuse ennustamine. Kõige populaarsem ning lihtsamini mõistetavam valik. Koefitsiendi suurus võrdub võimaliku kasumikordajaga.

Suurturniiridel näeme üsna tihti olukordi, kus mitmed favoriidid komistavad juba alagrupifaasis ning ei suuda autsaidereid üle mängida. Meenutame kasvõi eelmist MM-i, kui Saksamaa võitis vaid ühe kohtumise ja jäi alagrupis viimaseks. Samuti oli nõrgemate meeskondadega hädas Argentiina.

2) Seetõttu poleks üldse halb mõte leida sobivaid panuseid topeltvõimaluste valikust. Teatud juhtudel võib see olla hea abimees, et vältida favoriitide komistamisi.

3) Jalgpallis on kõikide meeskondade peamine eesmärk lüüa väravaid ja seega ei saa üle ega ümber panustest väravate arvule ehk üle/alla valikud. Kuigi panustajate seas on populaarsemad “üle” valikud, siis üldjuhul peitub väärtus “alla” panustel.

Keskmiselt lüüakse MM-idel mängu kohta umbes 2.5 väravat. Mõistagi on suureskoorilisemad kohtumised alagrupifaasis, sest seal leidub rohkem ebavõrdseid vastasseise.

4) Enne turniiri ja turniiri jooksul on võimalus panustada ka pikemaajalistele eripanustele. Näiteks, kes tuleb MM-i võitjaks, parimaks skoorijaks, parimaks väravavahiks või lausa kindlad statistilised panused terve turniiri lõikes.

Kuidas mõjutab Katari soe kliima MM-i tulemusi?

Käes on küll sügis, kuid Kataris on endiselt korralikud soojakraadid. Turniiri vältel tuleb koondistel hakkama saada keskmiselt umbes 27-28 soojakraadiga. Lisaks sellele mängib suurt rolli õhuniiskus, mis muudab olukorra veelgi keerulisemaks.

Kas see võib tähendada, et Euroopa koondised on tavapärasest mugavustsoonist väljas ja seetõttu võib kannatada ka nende edu? Võib-olla tõesti. Näiteks kindlasti on sellises kliimas lihtsam mängida Ecuadori koondisel, kui on seda Taanil või Hollandil.

Seega kindlasti tasub teatud kohtumistes panuseid tehes mõelda ka kliima mõjule koondistele ja teatud olukordades mitte alahinnata Aafrika/Ameerika meeskondi.

Kõik säärased faktorid nagu näiteks temperatuur õues on olulised, et edukalt jalgpalli MM panustamine läbi viia.

Play-offides ruulivad viigid ja underid

Ajalugu on näidanud, et peale alagrupifaase muutuvad kohtumised üldiselt väga tasavägiseks, pingeliseks ja palju kinnisemaks. Statistika tõestab, et parim valik suurturniiride play-offides on valikud viikidele ja underitele ehk madalaskoorilistele kohtumistele. Paari kohtumise lõikes võib selline taktika loomulikult alt vedada, kuid pikas plaanis toob edu.

Suurimatel favoriitidel on kõikidel üsna võrdsed võiduvõimalused.

Kuigi meediale meeldib alati enne suurturniire välja tuua mõni suursoosik, siis tegelikult on kõikidel favoriitidel(tavaliselt 4-5 meeskonnal) üsna võrdsed võimalused tiitlile ja ühegi koondise meistriks tulemise tõenäosus pole üle 20%. Turniiri käigus saavad otsustavaks pisidetailid nagu mängijate energiavarud, vigastused, realiseerimine ning teatud määral on roll loomulikult ka õnnel.

Viimase MM-i favoriit oli Saksamaa, kes ei pääsenud alagrupist edasi ning võitis Prantsusmaa, kes oli enne turniiri pingereas kolmas. Neli aastat varem tuli meistriks Saksamaa, kuigi enne turniiri oli suurfavoriidiks Brasiilia. Seega tihti võib ka panustajatele edu tuua favoriitidest mööda vaatamine ning keskenduda eelkõige reaalsele mängupildile, mida koondised turniiri käigus pakuvad.

Lõpetuseks olgu öeldud, et jalgpalli MM panustamine ning spordiennustus üleüldiselt on siiski õnnemäng ning panus tee vaid vahenditega, mida oled valmis kaotama.

Kui sul Coolbeti spordiennustuskonto puudub, siis selle avamisel, saad tasuta riskivaba panuse 50€ väärtuses. Kaotada pole võimalik! Alusta, vajutades allolevale nupule.

AVA TASUTA KONTO