Island on väikseima rahvaarvuga riik, kes eales jalgpalli MM-il osalenud on

Islandi jalgpallikoondise ime

Oma 334 000 elanikuga on see rekordiks, mida ei pruugi üksi riik mitte kunagi lüüa.

Paraguays elas ligi 850 000 inimest kui nad olid kutsutud maailmameistrivõistlustele aastal 1930. Aastal 2005, sai Trinidad ja Tobagost kõige väiksem riik, (kus elab ligi 1,2 miljonit inimest) mis kunagi turniiril osalenud on. Island on mõlemad rekordid purustanud.

Island võitis viimases alagrupi mängus Kosovot seisuga 2-0, millega tõusid nad oma kvalifikatsioonigrupi võitjaks. Neist sai väikseim riik, kes kunagi jalgpalli mm-le jõudnud on. Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on hetkel Islandi rahvaarv umbes 334 252 inimest.

On võimalik, et mitte ükski teine riik ei võta oma jalgpallurite treenimist nii tõsiselt, kui seda teeb Island. Islandil on ligi 20 000 registreeritud jalgpallurit, mis on 5% islandi rahvastiku koguarvust. 1 islandi elanik 500st omab UEFA B-litsentsi või isegi kõrgemat litsentsi, mis tähendab seda, et mõned mängijad alustavad professionaalsete treenerite käe all treenimist olles alles 5-aastased.

Jalgpallifännid üle kogu maailma said võimaluse armuda Islandi mängu 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste vältel, mis oli ühtlasi esimene suur turniir, kus Island on kunagi kvalifitseerunud. Island viigistas alagrupifaasis Portugali ja Ungariga ning seejärel võitis Austriat. Nii kindlustaski see vapper kääbusriik endale koha play-off faasis. Kuueteistkümnendikfinaalis tegi Island pingelise mängu järel ära ka Inglismaale endale, alistudes veerandfinaalis, hilisemale finalistile Prantsusmaale.

Vaatamata väiksele rahvaarvule oli Islandil  EM-il uskumatult palju fänne ja toetust. Nad said võimaluse maailmale tutvustada viikingi aplausi, mida mängijad tegid koos kümnete tuhandete toetajatega peale nende naasmist Reykjavikki.

Vaatamata Islandi edule, tõusis Island UEFA maailmameistrivõistluste kvailifikatsioonivooru loosis alles teise urni. Island oli pandud raskesse gruppi koos Horvaatia, Ukraina ja Türgiga. Aga Island suutis hakkama saada perfektse kodurekordiga ja sai kaks võitu, nende hulgas dramaatilise 3-0 võidu, mis leidis aset Türgis. Horvaatia ei suutnud kodupinnal Soomet võita ja kinkis sellega oma esikoha Islandile. Islandi mängijad läksid viimasele mängule teades, et nad saaksid maailmakarikavõistlusele, kui nad Kosovo võidaksid ja seda tegid nad imelihtsasti.

Värav, mille  Gylfi Sigurdsson lõi, mis tõi ühtlasi Islandile võidu, on ehe näide mängijate oskusest. Vaadake, kuidas ta suutis üksi kogu Kosovo kaitsele vastu astuda ning värava lüüa.

Sigurdsson, kes allkirjastas sel suvel Evertoni 40£ miljoni suuruse üleminekutasu, on Islandi suurim staar, kuid sellegipoolest pole Island mängud kunagu ühe mehe showd. Islandil on tuhandeid mängijaid, kes alustasid mängimist väiksestes klubides Skandinaavias enne edasi liikumist suurematesse Euroopa liigadesse. On suur hulk mitmesuguseid Euroopa liigasid, kus Islandi päritolu mängijad mängivad.

Island on piisavalt hea oma talentide arendamises, Island pole enam väike tundmatu riik, kui siis ainult väikse rahvaarvu poolest. Islandi tulemused jalgpallis on viimasel kümnendil palju arenenud. Nüüd teavad kõik, milline riik Island tegelikult on ja keegi ei alahinda neid enam Venemaal.

Kui hoiad MM-il Islandile pöialt, siis jaga seda artiklit ka teistele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga