Kas Inglismaa võidab 2018. aasta jalgpalli Maailmameistrivõistlused?

jalgpalli mm inglismaa

Inglismaa loositi 2018. aasta jalgpalli Maailmameistrivõistlusteks G alagruppi koos Belgia, Tuneesia ja Panamaga. Suur küsimus on, aga kas Inglismaa MM-i võidule tasub 19.00 koefitsendiga.

Hiljutise küsitluse kohaselt arvab 90% Inglismaa fänne , et pigem mitte. Enne seda, kui me teeme oma ennustused, mõtlesime heita pilgu sellele, kuidas Inglismaa tuleb toime mõnede Venemaa suurimate meeskondadega.

Inglismaa versus Saksamaa

Igaüks teab, et sakslastel on suurturniiridel mängides, suurepärane võime viia oma mängukvaliteeti kõrgemale tasemele ja nad on purustanud Inglismaa lootused suurtes finaalides rohkem kui ühel korral. 1996 aastal Euroopa Meistrivõistlustel oli aga penaltiseeria poolfinaalides, mil Saksamaa tormas 4-1 võidule viimasel . Saksamaa seljatas Inglismaa ka Lõuna-Aafrika MM-il. 2010. aastal. Sedapuhku kuueteistkümnendik finaalis. Inglismaa võitis Saksamaad küll 2000 aasta Euroopa Meistrivõistlusel, aga ka siis suutsid mõlemad meeskonnad alagrupist edasi pääseda. Lisaks sellele on inglased sakslasi võitnud kahel sõpruskohtumisel 2008. ja 2016. aastal.

Inglismaa versus Brasiilia

Sellel sajandil on Inglismaa ja Brasiilia mänginud sõpruskohtumistel kuuel korral, kus tulemused on olnud mõlemale üks võit ja neli viiki. Kuid Inglismaa lüüasaamine 2-1 Brasiiliale  2002. aasta Maailmameistrivõistlustel on Inglismaa fännidele endiselt valusalt meeles. Seda sellepärast, et Brasiilia mängis enamus mängudest kümne mehega, kuid tegi seda sama hästi kui üks mängija oleks veel platsil olnud. Brasiilial on kombeks, sarnaselt Saksamaaga, särada suurtel sündmustel.

Inglismaa versus Prantsusmaa

Hetkel on Prantsusmaal meeskond oma võimete tipul ning käesoleval sajandil on nad Inglismaale alistunud vaid ühel korral seitsmest mängust, mis leidis aset 2015 aastal. Kuid nad on ka kaotanud kolmel sõpruskohtumisel ja viimane leidis aset juulis 2017. 2012.aasta Maailmameistrivõistlustel saavutasid nad viigi 1-1, olles eelnevalt kaotanud 2-1 Prantsusmaa kasuks 2004. aasta Euroopa Meistrivõistlustel. Kuid siiski on raske unustada seda,  kui kergelt võitis Prantsusmaa Islandi tiimi Euro Meistrivõistlustel 2016. aastal, kes oli Inglismaale eelmises voorus haledalt pähe teinud.

Inglismaa versus Hispaania

Inglismaa võitis Hispaaniat 1980. aasta Euroopa Meistrivõistlustel ja on siiani saavutanud 0-0 viigi mõlemal turniiril-1982 aasta Maailmameistrivõistlustel ja 1996 aasta Euroopa Meistrivõistlustel, aga Hispaania on peale seda suuresti arenenud. Alates 2004. aastast on kuuel sõpruskohtumisel Inglismaa võitnud vaid ühel korral ja Hispaania võitnud neljal korral.

Kokkuvõtteks

Paljud Inglismaa fännid tunnevad muret kas juba praegu “Moskva Muuladeks” ristitud Inglismaa suudab võita tiitli 2018 aasta Maailmameistritiitli. Isegi kui Inglismaal jõuab alagrupist kaugemale, on raske uskuda, et nad võidavad ühte, rääkimata kahte või kolme maailma parimat võistkonda, et trofeed üles tõsta. Meie hinnang on: panusta kellegi teise peale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga