Inglismaa Unistus Purunes. Poolfinaal Horvaatia vastu kaotati 1-2

england out

Inglismaa laeks käesoleval MM-il jäi poolfinaal. Eile õhtul kaotati lisaajal Horvaatiale 1-2. Horvaatide jaoks on see esimene kord Jalgpalli Maailmameistrivõistluste finaalis mängida.

Mäng algas inglaste jaoks igati hästi kui 6. minutil, üks MM-il enim säranud mees, Kieran Trippier saareriigi meeskonna 1-0 ette viis. Värav sündis karistuslöögist, mis järgnes Jesse Lingardi vastu tehtud veale karistusala piiril.

Esimene poolaeg kulges suuresti inglaste kontrolli all. Nende rünnakud jätkusid kui Harry Maguire`i pealöök läks napilt väravast mööda ning kui Harry Kane`l avanes suurepärane võimalus 2-0 lüüa, kuid imekombel ta seda teha ei suutnud. Kohtunik vilistas küll viimases olukorras ka suluseisu, kuid tõenäoliselt oleks värav VAR-i abiga ära loetud.

Tõenäoliselt jääb Kane möödalöök teda pikaks ajaks kummitama, sest see oli üks mängu defineerivamaid momente.

Mäng hakkas inglaste jaoks kiiva kiskuma teise poolaja poole pealt. Horvaadid haarasid aina rohkem initsiatiivi, mis 68. minutil tõi ka tulemuse – Ivan Perisic lõi 1-1.

Üllatuslikult jätkasid horvaadid mängu kontrollimist ka edaspidiselt ning sama mees oleks kohtumise saatuse ka ära otsustanud, kuid sarnaselt Venemaaga mängule, lõi Perisic ülitähtsa koha pealt posti.

Isegi lisaajale minnes tundusid horvaadid, kes mängisid juba 3. lisaaega järjest, värskeim pool ning just nemad tekitasid rohkem olukordi.

Mängu otsustajaks sai mängu 109. minutil Mario Mandzukic, kellest juba vahepeal tundus, et mehel on keel nii vestil, et temast küll ühtegi kiiremat liigutust välja ei pigista.

Temale omaselt vormistas ta kindlalt mängu lõpptulemuseks 2-1 Horvaatide kasuks ning purustas kogu Inglismaa rahva südamed.

Inglastest on kahju, kuid olgem ausad – nad võivad pea püsti koju minna. Tehti hea turniir ning näidati, et suudetakse ka suurturniiridel kaugele minna.

Horvaatide pärast võib siirat rõõmu tunda. Jalgpalli MM-i finaali jõudmine on sellele väiksele riigile ülim saavutus ning, olenemata lõpptulemusest,  on juba praegu kogu meeskond kodumaal kangelase staatuses.